0
0

حذف الزام اصناف به پرداخت وجه به دفاتر خدمات سلامت

11 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه رستوران، در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد: حذف الزام اصناف به پرداخت وجه به دفاتر خدمات سلامت.

مصوبه هیأت مقررات زدایی درباره حذف الزام متصدیان مراکز و اماکن عمومی و واحدهای صنفی به پرداخت وجوه به دفاتر خدمات سلامت بابت بازرسی های بهداشتی به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسید.

حذف الزام متصدیان مراکز و اماکن عمومی و واحدهای صنفی به پرداخت وجوه به دفاتر خدمات سلامت بابت بازرسی های بهداشتی که مربوط به بند (ه) مصوبه نشست پنجاه و چهارم هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار است، در راستای گره گشایی از مشکلات فعالان اقتصادی مصوب شده بود که حالا به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسیده است.

براساس این مصوبه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است ظرف مدت زمان دو هفته از تاریخ ابلغ این مصوبه، ماده 24 آیین نامه اجرایی موضوع ماده واحده اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی را به نحوی اصلاح کند که اخذ هرگونه وجوه از متصدیان مراکز و اماکن عمومی و واحدهای صنفی موضوع مشاغل مورد نظر در آیین نامه مذکور و الزام آنها به انعقاد قرارداد با دفاتر خدمات سلامت متوقف شود.

با تصویب نهایی این مصوبه در دولت، الزام متصدیان واحدهای صنفی به انعقاد قرارداد و پرداخت وجوه به دفاتر خدمات سلامت اعم از دولتی و غیر دولتی در صورت رعایت الزامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت خود کنترلی و خوداظهاری حذف می شود.

این مصوبه به معنای حذف بازرسی ها و نظارت بر رعایت موازین بهداشتی نیست، بلکه به معنای عدم دریافت هزینه نظارت ها از اصناف خواهد بود تا نظارت کننده موظف باشد خود هزینه بازرسی و نظارت را پرداخت کند.

همچنین اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران در انتهای این خبر اعلام کرده است که: به کلیه همکاران ابلاغ می گردد در صورت اجبار دفاتر خدمات سلامت به عقد قرارداد برای خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی بلافاصله با اتحادیه تماس حاصل نمایند.

 

منبع خبر: اتحادیه رستوران و سلف سرویس های تهران | خبر شماره 11667 | تاریخ انتشار: 11 مردادماه 1401 | لینک خبر (کلیک کنید)

امتیاز: 5 | تعداد نظرات: 1
https://www.behdashtmohit.com/?p=27582
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد حذف الزام اصناف به پرداخت وجه به دفاتر خدمات سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

کپی برداری از محتوای این سایت مجاز نیست!