0
0

دمنوش هایی برای روزهای آلوده هوا

191 بازدید

مصرف برخی دمنوش ها باعث دفع آلودگی هوا و رفع مشکلات تنفسی می شوند. در مواقعی که هوا آلوده است می توان برای دفع آثار سوء آن، برخی از دمنوش های طب سنتی را مصرف کرد. مثلا دمنوش آویشن از بروز مشکلات تنفسی و آسم جلوگیری می کند. می توان مقداری برگ آویشن و لیمو عمانی را در آب جوشانید و با کمی عسل و نبات مصرف نمود. همچنین دمنوش گل گاو زبان و سنبل الطیب نیز توصیه می شود. این دمنوش آرامبخش است و از بروز گرفتگی عروق قلبی در هوای آلوده پیشگیری به عمل می آورد.

در هوای آلوده مصرف میوه هایی مانند لیمو شیرین، نارنگی، پرتقال، انار، انبه، سیب، طالبی و کیوی توصیه می شود. سبزی های تازه مانند اسفناج، کلم، کاهو، کرفس، گوجه فرنگی، سیر، پیاز، شوید و جعفری در ایام آلودگی هوا بهتر است در برنامه غذایی قرار گیرد. همچنین مصرف لبنیات در روزهایی که هوا آلوده می باشد توصیه می شود؛ نان های سبوس دار مثل نان سنگک و نان جو، پسته، بادام، فندق و گردو، تخم مرغ، زیتون و جگر جذب مواد سمی در بدن را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

نوشیدن آب در طول روز باعث تقویت کلیه ها و دفع سموم از بدن می شود و می توان در طول روز یک فنجان عرق کاسنی و شاتره مصرف کرد که در ایام آلوده توصیه می شود.

 

منبع : وب سایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
https://www.behdashtmohit.com/?p=1872
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد دمنوش هایی برای روزهای آلوده هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

کپی برداری از محتوای این سایت مجاز نیست!