0
0

نرم افزار تعیین گروه رنگی برای گروه های مواد غذایی

88 بازدید

در روی هر محصول با توجه به مقادیر شاخص های سلامتی آن علائم راهنمای رنگی از طریق سه رنگ سبز به معنای اطمینان در مصرف آن فاکتور تغذیه ای در سهم هر محصول غذایی، نارنجی به معنای احتیاط در مصرف آن فاکتوردر سهم سهم ارائه شده و قرمز به معنای خطردر اثر مصرف آن فاکتور با توجه به نیاز روزانه هر فرد وبخصوص برای بیماران قلبی و عروقی، کلیوی و دیابتی و….. نشان داده شده است که با آموزش همگانی و افزایش اطلاع رسانی استفاده از نشانگرهای رنگی، می توان نسبت به وجود ترکیبات مضر سلامتی و مصرف بیش از حد نیاز روزانه آنها که باعث بروز بیماریهای قلبی و عروقی و یا دیابت می شود، هشدار داد.

این نرم افزار توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محیط نرم افزار Excel تهیه شده است که بوسیله آن میتوان طبق راهنمای موجود، با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در فیلدهای مشخص شده (مطابق تصویر زیر)، گروه رنگی را برای گروه های مواد غذایی تعیین نمود.

علاقمندان میتوانند از طریق لینک زیر این نرم افزار را دریافت نمایند

[flm_button link_address=”http://dl.behdashtmohit.com/dl/jcz6z3″ link_target=”_blank” icon_placement=”Right” button_text=”دانلـود فایل” font_family=”{CLASS-Tahoma}” button_size=”MD” button_color=”Green” button_style_icon=”Lines-Right” button_hover=”HoverF-Green” rounded_corners=”3″ icon=”fa-cloud-download”]

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.behdashtmohit.com/?p=13696
اشتراک گذاری:
Avatar
ادمین
حامد کاظمی - مدیر سایت بهداشت محیط دات کام
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نرم افزار تعیین گروه رنگی برای گروه های مواد غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.