پیام های زیست محیطی برای داشتن محیط زیستی سالم

0 284
  • امیدواریم که این پیام به دست اکثر مردم شریف ایران برسد و با رعایت این مهم، محیط زیستی سالم و دل‌نشین پیش‌رو داشته باشیم.

۱. از اتومبیل خود زباله بیرون نریزیم!
کیسه‌ای تهیه کنیم و تمامی زباله‌ها را تا آخر مقصد درون آن جمع آوری کنیم و در محل مخصوص زباله قرار دهیم.

Cinque Terre

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط ۱۳۹۷

۲. اگر در کنار رود و یا دریا تفریح و استراحت می‌فرمایید از ریختن زباله در آب‌ها و حاشیه آن جدا خودداری نمایید و زباله‌ها را تا اولین سطل زباله با خود حمل کنید.

۳. در مجاورت شما اگر هموطنی اقدام به ریختن زباله کرد، شما محبت کنید در حق محیط زیست و متذکر شوید!

۴. مایعات ظرفشویی و مواد آلوده را در آب‌ها و رودخانه‌ها نریزید، حتی آب قلیان  را، سعی کنید جایی با فاصله از آب‌های ذکر شده برای تخلیه این مواد پیدا کنید که کمترین آسیب به محیط و آبزیان را داشته باشد، زیرا جانداران و آبزی‌های این آبها زندگیشان به سلامت آب وابسته است.

۵. ماهی‌های قرمز را در هیچ سد، دریا و رودخانه‌ای رها نکنید، زیرا شدیدا زندگی ماهیان بومی آن محل را تهدید می‌کنند! (به دلیل وجود نوعی انگل در ماهی قرمز)

۶. در میهمانی‌ها  و عید دیدنی‌هایتان از حفظ محیط زیست برای کسانی که آگاهی کامل ندارند توضیح دهید و تفکیک زباله تر و خشک در منزل را متذکر شوید.

۷. اگر اقوامی دارید که در حاشیه رودها، دریاها و جنگل‌ها و منابع طبیعی زندگی می‌کنند، و به دیدار آنها می‌روید، تقاضا کنید تا در حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان با ارزش کوشا باشند و آگاهی‌های لازم را برسانید.
حفظ درختان بسیار حیاتی است از شکستن و آسیب زدن به هر عنوان خودداری کنید.
? باشد که در آینده نزدیک با فرهنگ سازی صحیح و کامل، ایرانی سلامت، زیبا و سرسبز، عاری از هر گونه زشتی داشته باشیم.

? لطفا این پیام را به اشتراک بگذارید تا قدم کوچکی در این راه بزرگ برداشته باشیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.