هیچگاه نوشیدنی ها را در بطری آن مصرف نکنید

1 630
 

باتوجه به اینکه موادغذایی قبل از عرضه به بازار در انبارهای شرکت های پخش نگهداری می شوند و معمولا در انبارهای مواد غذایی حشرات و جوندگانی نظیر سوسک و موش وجود دارد، توصیه می گردد مواد غذایی بسته بندی شده قبل از مصرف، بسته بندی آن یا شسته شود و یا ماده غذایی از داخل بسته بندی خارج و به یک ظرف تمیز جهت مصرف یا نگهداری منتقل گردد.

Cinque Terre

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط ۱۳۹۷

به گزارش سایت بهداشت محیط اخبار غیرموثق حاکی از آن است که، یک روز خانمی یک قوطی نوشابه گازدار خرید و پس از نوشیدن همان روز فوت کرد. کالبد شکافی مرگ را لپتوسپیروسیس اعلام نمود. پس از تحقیق مشخص شد که نوشابه را بدون لیوان مصرف کرده و لب و دهان با قوطی تماس داشته و قوطی آلوده به ادرار خشک شده موش ناقل بیماری خطرناک لپتوسپیروسیس بوده است.

ادرار موش دارای مواد سمی و خطرناک بوده که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. توصیه می شود که بخش فوقانی کنسروها یا بطور کلی بسته بندی مواد غذایی قبل از باز شدن درب آن به دقت شسته شود، چرا که عموماً در انبارهایی نگهداری می شوند که محل دسترسی این جوندگان هستند.

1 نظر
  1. سعید می گوید

    مطلب خوب و عالی بود
    اگر فرد مبتلا به لپتوزپیروز به مراکز پزشکی انتقال داده نشه: میتواند منجر به نارسایی کلیوی، مننژیت مغزی، آسیب به کبد، مشکلات تنفسی و حتی مرگ شود.
    منبع:CDC

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.