راهنمای صدور کارت بهداشت از سامانه سیب

0 1,687

با توجه به اینکه سامانه جامع بازرسی مرکز سلامت محیط و کار مدتی است که بدون هیچ گونه اطلاع رسانی قطع شده است، ظاهراً قرار است سامانه بازرسی به سامانه سیب منتقل یابد و همکاران بهداشت محیط از این پس از سامانه سیب استفاده نمایند.

طبق نامه شماره ۳۰۰/۲۹۸۹ مورخه ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روند صدور کارت بهداشت به شرح زیر می باشد:

Cinque Terre

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط ۱۳۹۷

معاون محترم بهداشت دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی …
موضوع: اعلام صدور کارت بهداشت از طریق سامانه جدید مرکز سلامت محیط و کار

با سلام و احترام

به استحضار می­رساند فرایند صدور کارت بهداشت آزمایشی در کل کشور آماده بهره برداری می باشد. خواهشمند است دستور فرمایید تا موارد و نکات ذیل به دقت  رعایت شود:

  1. فرایند صدور کارت بهداشت از طریق داشبورد سامانه سیب انجام می شود.
  2. تمامی مراحل صدور کارت به صورت الکترونیک می باشد و هرگونه پرینت کاغذی در هر مرحله از فرایند و یا تغییر در فرایند، ممنوع و کارت صادره فاقد اعتبار خواهد بود.
  3. در فرایند صدور کارت، هرگونه طراحی مالی ازجمله ایجاد حساب حد واسط، وصول و واریز درآمد به حساب دانشگاه و واریز به صورت غیرمستقیم ممنوع و باید وجوه دریافتی با استفاده از شناسه بانکی از طریق دستگاه های موجود در دفاتر پیش خوان به خزانه واریز گردد. (حق فنی مطابق تعرفه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، درآمد اختصاصی دانشگاه محسوب و به حساب آن دانشگاه قابل واریز است.)
  4. پرینت کارت فقط با فرمت طراحی شده در سامانه با جنس پی وی سی و رنگی توسط دفاتر پیشخوان انجام و صادر می­شود.
  5. واگذاری عملیات اجرایی صدور کارت به دفاتر پیشخوان مطابق مصوبه شماره ۶۶۱۱/ت۵۵۲۲۹ه مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۸ هیات وزیران الزامی است و انجام فرایند اجرایی صدور کارت توسط آن معاونت ممنوع می باشد.
  6. دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، گلستان و مازندران نیز در مورد فرایند صدور کارت بهداشت باید به صورت ملی و از طریق سامانه مذکور عمل نمایند. در خصوص رابط سیب این دانشگاه ها از طریق مرکز سلامت محیط و کار  این معاونت متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
  7. با توجه به اینکه در حال حاضر نسخه آزمایشی سامانه بارگذاری شده است لذا خواهشمند است در صورت مشکلی که توسط رابط سیب در دانشگاه قابل رفع نباشد و یا هر گونه مشکل اجرایی مرتبط به مرکز سلامت محیط و کار این معاونت گزارش نمایید.

خواهشمند است دستور فرمایید راهنمای پیوست برای تمامی مراکز تابعه آن معاونت ارسال گردد و در صورت هـر گونه مشکلی با رابط سامانه سیب مستقر در آن معاونت ارتباط برقـرار شـود. لازم به توضیح می­باشد که زمان بهره برداری از سایر فرایندهای مرکز سلامت محیط و کار این معاونت نیز متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

دکتر علیرضا رئیسی
معاون بهداشت

جهت دانلود فایل راهنمای صدور کارت بهداشت از سامانه سیب اینجا کلیک نمایید

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.