تاکید بر خدمت رسانی نیروهای بهداشتی در مراسم محرم، اربعین و بازگشایی مدارس

0 129

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر خدمت رسانی بهتر حوزه بهداشت در برنامه‌های پیش رو اعم از بازگشایی مدارس، محرم و اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش سایت بهداشت محیط، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه سلامت محیط و کار، راه اندازی دفاتر خدمات سلامت است که باید پیگیری شود.

Cinque Terre

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط ۱۳۹۷

وی افزود: با راه اندازی این دفاتر در واقع کار این حوزه تازه شروع می شود؛ زیرا باید بر عملکرد آنها نظارت شود، چون بدون نظارت اثرگذاری طرح دچار خدشه خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: اگر این دفاتر را راه اندازی نمی‌کردیم لازم بود بیش از ۲ هزار نیرو در بخش بهداشت محیط استخدام کنیم که این کار در توان وزارت بهداشت نبود.

رئیسی با تاکید بر اینکه با راه اندازی این دفاتر باید میزان پوشش خدمات و کیفیت کار ارتقا یابد، گفت: در بخش بهداشت حرفه‌ای نیز کار، نباید در بازدید از محیط‌های کاری خلاصه شود بلکه از متخصصان طب کار انتظار داریم عوامل زیانبار مشاغل را شناسایی کنند.

وی بیان داشت: علاوه بر معاینات شغلی، یک متخصص طب کار باید بتواند یک محیط کار پرخطر را شناسایی کند و برنامه‌ای برای کاهش ریسک، مشا وره دادن و کنترل مخاطرات را با توجه به نوع تولیدات و فضای فیزیکی محل کار و حتی فیزیک شاغلین ارائه دهد و معاینات از شاغلان باید بر پایه ریسک‌ها، آزمایشات و تست‌های مختلف از آنان باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به جلسات مشترک با سازمان تعزیرات، گفت: جلسات خوبی با مسئولان قوه قضائیه، معاونان دادستان و رؤسای برخی از دادگستری‌ها داشته‌ایم و درباره پرونده‌ها و صدور احکام از طریق سامانه و دفاتر بحث و گفت‌وگو شده است.

رئیسی بر ضرورت توجه به بحث امنیت آب در برخی استان‌هایی که در این خصوص مشکل دارند تاکید کرد و اظهار داشت: باید در این بخش مستندسازی داشته باشید تا در مواقع اضطراری مانند وقوع سیلاب بتوانید از آنها استفاده کنید.

وی از عملکرد حوزه بهداشت، بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی و سیل اخیر قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.