اقدام جالب شهرداری ارومیه در زمینه جمع آوری پسماند خشک تفکیک شده

0 371

به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه رئیس سازمان احد یوسفی در این باره گفت: مواد زاید جامد (فسادپذیر و فسادناپذیر) که در منازل، مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی ، مؤسسات صنعتی و تجاری و کشاورزی و بیمارستانها و مراکز درمانی تولید میشود را زباله می نامند که دور ریختن این زباله ها علاوه بر آلودگی محیط زیست، بخش عظیمی از منابع تجدید پذیرمان را از بین خواهد برد. صنعت بازیافت امروزه یکی از راهکارهای ایجاد ارزش افزوده و بهره وری بیشتر در جامعه محسوب می شود.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با استقرار ۳ عدد غرفه بازیافت در نقاط مختلف شهر از جمله نقاط پرتردد اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک تفکیک شده توسط شهروندان می کند. طی این فرایند شهروندان پسماندهای خشک تفکیک شده خود را به نزدیک ترین غرفه بازیافت تحویل داده و در قبال آن کارت شارژ تلفن همراه دریافت می نمایند.

Cinque Terre

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط ۱۳۹۷

در حال حاضر جمع آوری پسماند خشک به دو روش انجام می شود: جمع آوری از درب منازل و جمع آوری در ایستگاه ها و غرفه ها. جمع‌آوری پسماند‌های خشک از درب منازل هر ۷ روز یکبار انجام میشود همچنین ایستگاه ها و غرفه ها در طول روز پسماندهای خشک را از شهروندان تحویل می گیرند.

 

منبع: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.