ضوابط پخش فاضلاب در فضاهای سبز درون شهرها

۱- آبیاری فضاهای سبز

آبیاری پارکها، زمین های بازی، قبرستان ها و فضاهای سبز کنار پیاده رو خیابان ها باید باتوجه به نکات زیر انجام گیرد:

الف- چگونگی آبیاری: آبیاری فضاهای سبز درون شهرها باید با کمک آب پاش های خودکار (افشاننده ها) انجام گیرد. کاربرد پخش فاضلاب تصفیه شده به شکلی که اکنون با آب شبکه لوله کشی شهری و یا با استفاده از چاه های برداشت آب در برخی از پارکهای کشور یعنی به صورت دستی و توسط باغبان ها انجام می گیرد برای کاربرد فاضلاب تصفیه شده پذیرفتنی نیست.

ب- زمان آبیاری: آبیاری باید در زمان هایی انجام گیرد که احتمال حضور مردم به کمترین مقدار خود رسیده باشد یعنی در ساعت های بین ۱۰ شب تا ۶ صبح.

ج- مقدار آبیاری: آبیاری نباید به مقدار زیاد و بیش از توان نفوذپذیری زمین و به اندازه ای باشد که آب روی زمین های سبز جریان یابد.

۲- آبیاری کناره بزرگراه ها

آبیاری کناره های بزرگراه ها و فضاهای سبزی که مستقیماً از تماس مردم به دور هستند. در این گونه موارد می توان بسته به موقعیت درمورد نکات ب و ج تغییرات مناسبی در نظر گرفت.

۳- فرستادن فاضلاب تصفیه شده به دریاچه ها

برای کاربرد فاضلاب تصفیه شده در تالاب های طبیعی، برکه ها، دریاچه ها و گردشگاه های درون شهرها نکات الف، ب و ج را بسته به موقعیت می توان تغییر داد ولی با قرار دادن تابلوهایی شنا کردن در آنها را ممنوع کرد. ماهی گیری و در بعضی موارد قایقرانی مجاز است.

[gap height=”50″]

[box]

مشخصات منبع مورد استفاده:

محتوای غیر رایگان!

جهت دسترسی به محتوای این بخش، لطفا وارد محیط کاربری خود شده و عضویت خود را به یکی از سطح مورد نیاز ارتقاء دهید.

 

مخصوص اعضای ویژه

[/box]

شما همچنین ممکن است بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.